O medycynie

Internetowa strona tematyczna!

Posted by admin | July - 10 - 2020 | Comments Off on Miech bmw f07
Miech bmw f07
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu profesjonalistów w przypadku kontaktu z zawieszeniem pneumatycznym ma kłopot z prawidłową diagnostyką usterki Składają się one z kilku podstawowych komponentów, których działanie jest ze sobą nierozerwalnie połączone.

Podstawowe części układu zawieszenia pneumatycznego
Miech pneumatyczny, nazywany także sprężyną; napełniany przez kompresor. Montuje się go zwykle na tylnej osi amortyzatora, aczkolwiek spotyka się także elementy zintegrowane. Powodem ich awarii zazwyczaj jest klasyczne zmęczenie materiału, który to proces jest dodatkowo przyspieszany przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne.
Sprężarka (inaczej: kompresor lub pompa zawieszenia) – zadaniem tego komponentu jest sprężanie oraz osuszanie powietrza, które następnie jest przekazywane do miechów. Uszkodzenie, tj. spalenie sprężarki ma najczęściej miejsce na skutek problemów ze szczelnością miecha oraz zbyt intensywnej eksploatacji. Pompa zawieszenia powinna być wymieniana razem z nowym przekaźnikiem i filtrem.
Kolumna pneumatyczna – jest połączeniem amortyzatora i miecha; montuje się ją najczęściej na przedniej osi pojazdu.

Usterka każdego z powyższych elementów wpływa bezpośrednio na pracę innych. Z tego powodu szczególnie ważne jest odnalezienie rzeczywistej przyczyny awarii przed dokonaniem wymiany części.

Inne elementy wpływające na funkcjonowanie zawieszenia pneumatycznego
Przekaźnik kompresora – zwykle montuje się go w skrzynce bezpieczników; w przypadku usterki musi być wymieniony razem z całą pompą zawieszenia. W przeciwnym razie może spowodować nieprawidłowe załączanie i spalenie nowej sprężarki.
Bloki zaworowe – warto im się wyjątkowo dokładnie przyjrzeć przy podejrzeniu konieczności wymiany miechów; często wystarczy korekta położenia podłączonych do bloku przewodów.

Ponadto innymi powiązanymi częściami, które jednak sporadycznie ulegają awariom są czujniki wysokości, a także zbiorniki wyrównawcze.

Naprawa zawieszeń pneumatycznych oraz wymiana komponentów, np. takich jak pompa zawieszenia, nie jest trudnym wyzwaniem dla doświadczonego mechanika. Ponadto nie wymaga większej ilości narzędzi, niż ma to miejsce przy naprawach tradycyjnego zawieszenia – na przykład uszkodzony miech w tego rodzaju układzie wymaga użycia mniejszej ich liczby. Dodatkowo wystarczające są uniwersalne narzędzia służące do diagnostyki.

Sprawdź ofertę sklepu z częściami do zawieszenia pneumatycznego:
Sprężarka w211
Sprężarka w220
Sprężarka w219

Comments are closed.